روش ترکیبی
در کاشت موی طبیعی

بهترین و کاملترین روش کاشت مو

روش ترکیبی چیست ؟

روش ترکیبی در کاشت مو شامل ترکیب دو روش FUT و FIT در یک جلسه یک روزه یا دو روزه می باشد . در این روش هر دو عمل برداشت و کاشت مو برای بیمار در یک جلسه انجام می شود و معمولا برای افرادی انجام می شود که وسعت طاسی زیاد است و تک روش FUT  یا  FIT جوابگو نیست و مقدار بیشتری مو لازم می باشد که باید از دو تکنیک متفاوت برای برداشت استفاده کنیم تا بتوانیم موی بیشتری از بانک موی محدود فرد برداشت کنیم .

معمولا در روش ترکیبی در ابتدا یک FUT به صورت کامل انجام می شود و بهترین موهای فرد برداشته می شود و این موها در قسمت جلوی سر بیمار که مهمترین قسمت می باشد کاشت می شود سپس یک اف آی تی انجام می شود و بر اساس نیاز بیمار مقداری که لازم می باشد مو با روش اف آی تی برداشت و کاشت می شود که این موها در ادامه کاشت اف یو تی  یعنی در وسط و پشت سر بیمار کاشت می شود . بر اساس نیاز بیمار ممکن است این اف آی تی کامل باشد یا ممکن است مقدار کمتری مو لازم باشد و یک اف آی تی  کوچک و محدود انجام شود .

در روش ترکیبی چون هر دو عمل انجام می شود هم نیاز به تراشیدن کل سر می باشد و هم خط بخیه را داریم و محاسن هر دو روش را نیز با هم دارا هستیم .

محاسن روش ترکیبی

روش ترکیبی کاملترین و بهترین روش برداشت و کاشت مو می باشد و در مواردی استفاده می شود که موی زیادی لازم می باشد و وسعت طاسی زیاد می باشد بنابراین در روش ترکیبی موی بیشتری برداشت می شود و وسعت بیشتری کاشت می شود .

در روش ترکیبی جلوی سر بیمار را با روش FUT کاشت می کنیم بنابراین کل محاسن روش اف یو تی را داریم یعنی جلوی سر بیمار را با ظرافت و تراکم بهتری کاشت می کنیم و ریزه کاری های زیادی را می توانیم اعمال کنیم .

در روش ترکیبی از آنجایی که محدودیت برداشت مو نداریم در مواردی که پوست بیمار اجازه دهد می توانیم تراکم های بالاتری نیز ایجاد کنیم .

در روش ترکیبی چون دو عمل در یک روز انجام می شود و موی برداشت شده تقریبا معادل دو عمل اف یو تی با فاصله یک سال  یا دو عمل اف آی تی با فاصله یک سال می باشد در هزینه و زمان بیمار صرف جویی قابل توجهی می شود .

معایب روش ترکیبی

از آنجایی که در روش ترکیبی هر دو عمل  اف یو تی و اف آی تی با هم انجام می شود این عمل مشکلات و عیبهای هر دو عمل را نیز به همراه دارد و واقعا باید برای بیماری که لازم می باشد انجام شود .

در این روش چون FUT انجام می شود خط بخیه پشت سر را داریم و درد محل برداشت برای شب اول نیز بیشتر از روش اف آی تی تنها می باشد .

در این روش چون FIT انجام می شود باید کل سر تراشیده شود و در محل برداشت نیز کم پشتی اندکی ایجاد می شود که با توجه به اینکه خط بخیه نیز در پشت سر وجود دارد اگر هر کدام از دو روش اف یو تی یا اف آی تی زیاد برداشته شود این خط بخیه واضحا خود را نشان خواهد داد و برای بیمار مشکلات زیادی ایجاد می شود .

از آنجایی که در روش ترکیبی موی زیادی برداشت می شود  و در اکثر مراکز کل کار توسط تکنسینها انجام می شود اولا احتمال دور ریختن گرافتها توسط تکنسینها زیاد می باشد و ثانیا احتمال زیاد شکاف زدن در محل کاشت و ایجاد زخم و نکروز در محل کاشت نیز زیاد می باشد .

چه کسانی کاندید کاشت مو با روش ترکیبی می باشند ؟

1 – افرادی که وسعت طاسی زیادی دارند و معمولااز محل قرار گیری خط مو طاسی بیش از ۸ سانتیمتر بالا رفته است و با تک روش اف یو تی  یا اف آی تی مقدار موی لازم را بدست نمی آوریم .

۲ – افرادی که وسعت طاسی متوسط دارند و ممکن است با اف آی تی هم جواب بگیرند اما حساسیت زیادی در مورد زیبایی و طبیعی بودن خط موی جلوی سر دارند .

۳ – افرادی که محدودیت زمانی دارند و ترجیح می دهند به جای دو جلسه عمل تک روش با فاصله یک سال کل عمل در یک جلسه انجام شود .

 


از آنجایی که در روش ترکیبی در محل برداشت مو هم خط بخیه روش FUT را داریم و هم کم پشتی روش FIT را از این نظر خطر دیده شدن خط بخیه زیاد می باشد و این روش حتما باید توسط پزشک متبحر انجام شود .

“خاص” شو

در قله ی بهترین

سرمایه گذاری زندگی ات!

دنیایتان را تکان می دهیم

تا دیگران را شکست دهید

شاهکار هنر دست متخصصین برای ایجاد فوق العادگی

کلینیک کاشت موی دکتر رضائی | معتبرترین کلینیک کاشت موی ایران

کلینیک کاشت موی دکتر رضائی تنها کلینیک کاشت مو در ایران  است که قسمتهای مهم جراحی و کاشت شما توسط جراح متخصص کاشت مو انجام می شود .  بهترین نتایج کاشت مو در ایران متعلق به کلینیک مو ایران می باشد . کلینیک مو ایران دارای تعداد زیادی نمونه عکس و فیلم بعد از کاشت می باشد و دکتر رضائی بیشترین برنامه علمی در مورد کاشت مو در تلویزیون را داشته است

تلفن و تلگرام مشاوره : 09121180588
نشانی:تهران – 35 متری قیطریه – اول خیابان حداد نژاد – کوچه اتحادیه املاک – پلاک 4
شماره تماس: 02122232380  و  09121180588