روش FIT
در کاشت موی طبیعی

جدیدترین روش کاشت مو

روش FIT چیست ؟

روش FIT جدیدترین روش برداشت و کاشت مو می باشد در این روش جراحی و بخیه زدن نداریم و نداشتن خط بخیه بسیار برای پزشک و بیمار دلچسب می باشد و این بزرگترین حسن روش FIT  می باشد . در این روش از پانچهای کوچکی به قطر ۰٫۸ تا ۱٫۲ میلیمتر استفاده می شود و موها و گرافت ها به صورت دانه دانه برداشته و کاشته می شوند و در محل برداشت هر گرافت در پشت سر نقطه سفید کوچکی ایجاد می شود که کاملا زیر موها پنهان می باشد و در نهایت کم پشتی مختصری نیز در محل برداشت ایجاد می شود  . در روش FIT  می بایست کل محل برداشت با ماشین شماره یک تراشیده شود و این مهمترین مشکل این روش می باشد .

روش FIT روش بسیار مناسبی برای کاشت مو در طاسی های جزئی می باشد و وقتی وسعت طاسی زیاد می شود بهتر است این روش انجام نشود اما اگر انتخاب بیمار مناسب انجام شود جوابدهی این روش بسیار عالی می باشد و پذیرش بیمار در حین و بعد از عمل نیز بسیار خوب می باشد یعنی درد بعد از عمل کم می باشد و بیمار خیلی زود به زندگی عادی خود برمی گردد .

متاسفانه به علت ساده تر بودن این نوع کاشت مو در موارد بسیار زیادی افراد غیر پزشک مبادرت به انجام این کار برای بیماران می کنند و علاوه بر اینکه نتیجه خوب بیمار را تبدیل به نتیجه متوسط یا بد می کنند گاه باعث ایجاد عوارض نیز برای مراجعین خود می شوند .

 

محاسن روش FIT

مهمترین حسن روش FIT سادگی انجام آن می باشد که هم برای بیمار خوب است و هم برای پزشک . در این روش چون بخیه نداریم استرس و درد بیمار کمتر می باشد هم در حین عمل و هم در روز بعد از عمل .

در این روش اسکار خطی نداریم و خط بخیه وجود ندارد از این نظر افرادی که عادت به کوتاه کردن زیاد موها دارند توصیه به انجام FIT می شود .

برگشت به کار و زندگی عادی در روش اف آی تی سریعتر می باشد و مشکل کشیدن بخیه نیز وجود ندارد .

وقتی تعدادکمی مو لازم داریم مثلا برای پوشاندن یک اسکار و خط بخیه (مثلا داخل ابرو) این روش عالی می باشد

برای انجام این روش مهارت بالای جراحی لازم نیست و اکثر پزشکان با گذراندن دوره های آموزشی کاشت مو قادر به انجام آن می باشند  و نیازی نیست جراح باشند یا جراحی را خوب بدانند اما لازم است حتما پزشک آموزش دیده باشند .

معایب روش FIT

مهمترین عیب روش FIT تخریب بانک مو می باشد هر پانچ که زده می شود یک گرافت شامل چند تار مو برداشته می شود که این کار باعث می شود تعدادی از موهای داخل گرافت قطع شود یا له شود و مثلا از یک گرافت چهار تار مویی دو تای آن خراب می شود و دو تا سالم برداشت و کاشت می شود . در ضمن گاه به موهای کناری خود نیز آسیب می زند .

معمولا اگر اف آی تی برای طاسی های زیاد انجام شود یک بار برای همیشه می باشد یعنی از آنجایی که پزشک مجبور است موی زیادی برداشت کند و پانچ ها را کنار هم بزند یک کم پشتی نسبتا متوسطی در پشت سر ایجاد می شود که اگر سال آینده مجددا از این محل برداشت شود پشت سر دچار صدمه و آسیب می شود . پس معمولا افرادی که برای وسعت زیاد FIT می کنند بدانند بار دوم دیگر نمی توانند کاشت مو داشته باشند !

مهمترین سختی FIT نیز نیاز به تراشیدن موها می باشد که حتما باید انجام شود و برای بعضی افراد معضل بزرگی می باشد .

و تاسف بارترین مسئله این است که سادگی انجام روش FIT باعث شده افراد غیر پزشک و حتی افراد غیر گروه پزشکی( مثلا بنای ساختمان ، لیسانس نقاشی ، مهندس کامپیوتر و …..) مبادرت به انجام این کار بکنند !

 

چه کسانی کاندید کاشت مو با روش FIT می باشند ؟

1 – افرادی که ترس از روش جراحی (FUT) دارند یا با وجود خط بخیه ظریف پشت سر نیز مشکل دارند

۲ – افرادی که موهای خود را زیاد کوتاه می کنند

۳ – افرادی که می خواهند زودتر به سر کار بازگردند یا برای کشیدن بخیه مشکل دارند مثلا مسافر خارج کشور هستند

۴ – افرادی که نیاز به موی کمی دارند مثلا ترمیم خط بخیه داخل ریش یا ابرو

از آنجایی که در بیشتر مراکز کاشت مو روش FIT بدون وجود و نظارت پزشک انجام می شود اکثر موارد انجام شده با این روش جواب خوبی نمی دهد و اگر ظاهرا جواب خوبی دیده می شود باید نتیجه خیلی بهتر می بود !

“خاص” شو

در قله ی بهترین

سرمایه گذاری زندگی ات!

دنیایتان را تکان می دهیم

تا دیگران را شکست دهید

شاهکار هنر دست متخصصین برای ایجاد فوق العادگی

کلینیک کاشت موی دکتر رضائی | معتبرترین کلینیک کاشت موی ایران

کلینیک کاشت موی دکتر رضائی تنها کلینیک کاشت مو در ایران  است که قسمتهای مهم جراحی و کاشت شما توسط جراح متخصص کاشت مو انجام می شود .  بهترین نتایج کاشت مو در ایران متعلق به کلینیک مو ایران می باشد . کلینیک مو ایران دارای تعداد زیادی نمونه عکس و فیلم بعد از کاشت می باشد و دکتر رضائی بیشترین برنامه علمی در مورد کاشت مو در تلویزیون را داشته است

تلفن و تلگرام مشاوره : 09121180588
نشانی:تهران – 35 متری قیطریه – اول خیابان حداد نژاد – کوچه اتحادیه املاک – پلاک 4
شماره تماس: 02122232380  و  09121180588