روش FUT
در کاشت موی طبیعی

هنر دست جراحان برای ایجاد  “فوق العادگی”

روش FUT  چیست ؟

روش FUT در حال حاضر نیز بهترین روش برداشت و کاشت مو می باشد . در این روش باریکه ای از پوست و مو از پشت سر برداشته می شود و محل برداشت با نخهای ظریف بخیه می شود سپس قطعه برداشت شده زیر میکروسکوپ های مخصوص کاشت مو به قطعات کوچکی به نام گرافت تقسیم می شود که هر گرافت شامل یک تا چهار تار مو می باشد سپس این گرافت ها در منطقه کاشت مو کاشته می شوند .

از آنجا که در روش FUT  تراکم و ظرافت بیشتری می توان ایجاد نمود توصیه می شود برای کاشت قسمت جلوی سر و ایجاد خط مو حتما از روش fut استفاده شود و حتما دقت شود در چند ردیف جلوی سر از گرافت های تک تار مو استفاده شود تا نمای عروسکی و خشن ایجاد نشود .

متاسفانه از آنجایی که گاه این عمل توسط پزشکان کم تجربه یا غیر پزشکان انجام می شود به کرات عوارض ناگواری دیده می شود که شایعترین آنها خط بخیه پهن و صدمه به موهای بانک مو ناشی از آسیب عروق پشت سر می باشد .

محاسن روش FUT

در روش FUT  بدلیل آنکه موها زیر میکروسکوپ خرد و جدا می شوند آسیب کمتری به آنها وارد می شود و می توان گرافتهای بهتری جدا کرد از این نظر می توان در سوراخهای ایجاد شده تعداد موی بیشتری قرار داد و در نتیجه تراکم بیشتری ایجاد نمود پس با روش fut تراکم بالاتری داریم .

از طرف دیگر چون موها زیر میکروسکوپ با دقت جدا می شوند کمتر آسیب دیده و رشد بهتری دارند و می توان گرافتهای تک مناسبی ایجاد نمود که برای جلوی سر ضروری می باشد تا بتوانیه ظرافت و ریزه کاری بهتری انجام دهیم پس روش fut زیبایی بیشتری به ما می دهد.

و در روش fut مویی که برداشت می شود به موهای مجاور آسیبی نمیرساند ( برعکس روش fit که باعث آسیب موهای مجاور و کل بانک مو می شود )

معایب روش FUT

مهمترین عیب روش FUT ایجاد خط بخیه در پشت سر بیمار می باشد که باعث می شود اکثر افراد تمایلی به انجام این روش خوب نداشته باشند . اگر این جراحی توسط یک جراح کاشت مو یا پزشک کاشت موی آشنا به اصول جراحی انجام شود خط بخیه ظریف خواهد بود و اگر موها خیلی کوتاه نشود کاملا زیر موها پنهان خواهد بود و معمولا اگر موها با ماشین کمتر از چهار کوتاه شود دیده خواهد شد .

در روش FUT درد موقع عمل هیچ تفاوتی با روشهای دیگر ندارد اما شب اول عمل مقدار درد اندکی بیشتر از روش fit می باشد که معمولا با مسکن خوراکی به خوبی رفع می شود و شبهای بعدی تفاوتی در درد وجود ندارد .

برعکس تصور معمول که فکر می کنند روش fut  خونریزی بیشتری دارد اگر پزشک ماهر این عمل را انجام دهد خونریزی در روش fut کمتر از روشهای دیگر می باشد .

 

چه کسانی کاندید کاشت مو با روش FUT می باشند ؟

۱- افرادی که طاسی قسمت جلوی سر دارند و مقدار طاسی از خط مو بیشتر از ۸ سانتیمتر نیست .

۲ – افرادی که روی ظرافت و تراکم جلوی سر حساسیت بیشتری دارند .

۳ – افرادی که عادت به تراشیدن و کوتاه کردن مرتب موها را ندارند در غیر اینصورت بهتر است fit انجام دهند .

۴ – در روش ترکیبی جلوی سر را با FUT پوشش می دهیم .

 


از آنجایی که روش FUT  یک نوع جراحی می باشد که اگر درست انجام نشود ممکن است عوارض وخیمی ایجاد کند حتما می بایست توسط یک جراح یا پزشک آشنا به اصول جراحی انجام شود

“خاص” شو

در قله ی بهترین

سرمایه گذاری زندگی ات!

دنیایتان را تکان می دهیم

تا دیگران را شکست دهید

شاهکار هنر دست متخصصین برای ایجاد فوق العادگی

کلینیک کاشت موی دکتر رضائی | معتبرترین کلینیک کاشت موی ایران

کلینیک کاشت موی دکتر رضائی تنها کلینیک کاشت مو در ایران  است که قسمتهای مهم جراحی و کاشت شما توسط جراح متخصص کاشت مو انجام می شود .  بهترین نتایج کاشت مو در ایران متعلق به کلینیک مو ایران می باشد . کلینیک مو ایران دارای تعداد زیادی نمونه عکس و فیلم بعد از کاشت می باشد و دکتر رضائی بیشترین برنامه علمی در مورد کاشت مو در تلویزیون را داشته است

تلفن و تلگرام مشاوره : 09121180588
نشانی:تهران – 35 متری قیطریه – اول خیابان حداد نژاد – کوچه اتحادیه املاک – پلاک 4
شماره تماس: 02122232380  و  09121180588