به کلینیک کاشت موی دکتر رضائی معتبرترین و مجهزترین کلینیک کاشت مو ایران خوش امدید تلفن 22232380-021 موبایل و تلگرام 09121180588 کلینیک مو ایران یا کلینیک کاشت موی دکتر رضائی دارای پروانه بهره برداری و مجوز از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می باشد . این کلینیک با مجوز درمانگاه تخصصی پوست و موی آدنیس در وزارت بهداشت و درمان ثبت شده است و تحت نظر و بازرسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اداره می شود . این کلینیک پوست و مو دارای مجوز کاشت مو از وزارت بهداشت درمان می باشد و موسس و مسئول فنی آن آقای دکتر رضائی می باشد
  • داروهای کاشت مو،فیناستراید و ماینوکسیدیل

   موهای کاشته شده به هیچ داروئی احتیاج ندارد!
   در عمل جراحی کاشت مو دو نوع دارو مصرف می شود الف :داروهای سیستم جراحی که به مدت دو هفته جهت ترمیم زخم و جلوگیری از عفونت مصرف می شود .
   ب: داروهای تقویتی مو که جهت تقویت سایر موهای بیمار و جلوگیری از ریزش موهای غیر پیوندی استفاده می شود.
   پس از جراحی پیوند مو بدلیل آنکه یک عمل جراحی کلاسیک انجام شده است داروهای سیستم جراحی تجویز می شود یعنی 1. یک مسکن جهت تخفیف درد بیمار 2. یک آنتی بیوتیک جهت جلوگیری از عفونت زخمها 3. ویتامین cجهت ترمیم زودتر زخمها 4. سایرداروها مثل ضد ورم،ضد خارش،.... این داروها حدودا دو هفته استفاده می شود و در همه جراحی ها معمولا این داروها استفاده می شود.
   ب: از روز دهم پس از جراحی داروهای مکمل و تقویتی مو شروع می شود که دو داروی خوراکی فیناستراید و زینک پلاس می باشد این داروها بیشتر برای تقویت و جلوگیری از ریزش سایر موهای بیمار {موهای کاشته نشده } می باشد و اثر کمی روی موهای کاشته شده دارد. در هر صورت اگر این دو دارو مرتب وطولانی مصرف شود به دلیل تقویت موهای کرکی بیمار نتیجه کاشت خیلی بهتر نمایان شده و تراکم بالاتری ایجاد خواهد شد.
   داروی سوم نیز ماینوکسیدیل میباشد که به صورت موضعی از هفته دوم می تواند شروع شود.
   اطلاعات کامل در مورد دو داروی اصلی ( فیناستراید و ماینوکسیدیل ) ذکر می شود :

   1- فيناسترايد با نام تجاري پروپشيا finasteride=Propecia
   پروپشيا propecia اولين قرص تاييد شده توسط FDA جهت درمان ريزش موي فرم مردانه درقسمت جلو و مياني سر است قرص 5mg ، finasteride جهت هيپروتروفي پروستات استفاده مي شود و قرص 1mg آن روزانه يك بار جهت ريزش مو استفاده مي شود. مكانيسم اثر آن جلوگيري از تبديل هورمون تستوسترون به دي هيدروتستوسترون در فوليكول هاي مو است.
   مصرف فيناسترايد در حدود 80% افراد باعث كاهش يا توقف ريزش مو و در حدود 35% افراد باعث رويش مجدد موهاي ريخته شده و نازك شده مي شود شروع اثر آن 4 ماه پس ازمصرف مداوم مي باشد و بعد از 24 ماه اوج اثر آن ديده مي شود. اگر پس از12 ماه مصرف دارو اثري در موهايتان نديديد مصرف آنرا قطع كنيد زيرا ادامه مصرف آن نتيجه اي نخواهد داشت.
   فيناسترايد در زنان در سنين باروري نبايست مصرف شود و چون جذب پوستي دارد حتي زنان به اين دارو نبايد دست بزنند.
   از عوارض جانبي فيناسترايد finasteride كاهش ميل جنسي (libido) در 2% افراد و اشكال در نعوظ (Erection) و كاهش مقدار مايع مني (semen) در عده كمي از بيماران مي باشد.
   اين دارو روي ريزش موي پشت سر بي اثر مي باشد.

   2- ماينوكسيديل با نام تجاري روگين minoxidil=Rogaine
   ماينوكسيديل minoxidil تنها دارويي است كه به صورت مصرف موضعي باعث رشد مو مي شود ، محلول2% و 5% دارد كه محلول 5% حدود 45% اثر بيشتري دارد اما محلول 5% چسبناك تر است و مصرف آن اندكي (مخصوصا در خانمها) مشكل تر است.
   مصرف ماينوكسيدل minoxidil مي بايست به صوت منظم و مستمر باشد واگر نمي توانيد به صورت منظم آنرا مصرف كنيد آنرا شروع نكنيد. حداكثر اثر آن 6-4 ماه پس از شروع مصرف ‌ظاهر مي شود. اثر آن در مرداني كه تازه دچار ريزش مو شده اند و منطقه طاس وسيع نيست و تراكم موها خيلي كم نشده است بهتر مي باشد. Minoxidil در زنان نيز موثر است و بهتر از مردان پاسخ دهي داريم.
   مشكل اصلي ماينوكسيدل minoxidil موقتي بودن موهاي در آمده مي باشد و اينكه به صورت مداوم و مستمر بايد مصرف شود. اگر دارو قطع شود در عرض سه ماه موها دچار ريزش خواهند شد و به وضع قبل از مصرف ماينوكسيدل در مي آيند حتي اگر سال ها دارو استفاده شده باشد.
   مصرف ماينوكسيدل minoxidil در منطقه اي از سر كه كاملا خالي است فايده اي ندارد و بيشترين اثر آن در فرق سر (vertex) ديده مي شود.
   اكثر جراحان كاشت مو مصرف ماينوكسويل را براي قبل و بعد از كاشت مو تجويز مي كنند، تا از ريزش موقتي موها كه پس از كاشت مو ايجاد مي شود (وضعيت شوك) در حد امكان جلوگيري كنند.
   مصرف minoxidil به صورت دوبار در روز از فرم 5% مي باشد. در صورت بلند بودن موهايتان و مشكل بودن مصرف نوع5% آن (چسبندگي بيشتر) مي توانيد وعده صبح 2% و شب 5% استفاده نمائيد.